Stokrotki

 

ROK SZKOLNY 2023/2024

 GR STOKROTKI

Wychowawca: mgr Anna Ch.

Pomoc wychowawcy: p. Małgorzata Sz.

 Kodeks przedszkolaka

 

kodeks stokrotki


ROK SZKOLNY 2022/2023

 

IMG 20221026 105743

Wychowawca: mgr Mariola W.

Pomoc wychowawcy: p. Małgorzata Sz.

 

Warsztaty kulinarne

27 czerwca  nasza grupa wzięła udział w warsztatach robienia pizzy w restauracji „Niko”. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, przed przystąpieniem do pracy  każdy  założył odpowiedni fartuszek i rękawice. Następnie dzieci miały okazję dowiedzieć się, co jest potrzebne do przygotowywania ciasta i jak się je prawidłowo wyrabia.  Po krótkim instruktażu,  Stokrotki przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – rozciągały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty. Po upieczeniu  każdy mógł zdegustować przygotowanej przez siebie pizzy i napić się soczku.  Serdecznie dziękujemy Właścicielom i Pracownikom restauracji ,,Niko" za miłe przyjęcie i smaczne warsztaty.
1687885452629 COLLAGE

Czytanie książek w grupie Stokrotek

W ciągu całego roku grupę Stokrotek odwiedzali Rodzice, aby przeżywać wspólne emocje z bohaterami bajek wybranych przez dzieci w domu. Piękne czytanie zachwyciło przedszkolaków i słuchały bajek z zapartym tchem. Spotkania te dały wiele radości zarówno dzieciom jak i Mamusiom. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom za spędzony z nami czas.
1687718300808 COLLAGE

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

Dnia 20 czerwca  przedszkolaki z grupy Stokrotki, wybrały się na warsztaty do krakowskiego Muzeum Etnograficznego. Podczas zajęć o tematyce ,,Cztery pory roku. Lato", dzieci dowiedziały się, co łączy czerwiec z czerwienią polskiej flagi, jak powstaje pyszny lip(c)owy miód, jakie zboża można zebrać w sierpniu – niekoniecznie za pomocą sierpów. Podążały również szlakiem pszczół i odkrywały tajemnice pasieki. Na zakończenie zbudowały domki z gliny i słomy dla pożytecznych owadów. To była bardzo ciekawa wycieczka!!!
1687289782885 COLLAGE

Sadzenie truskawek

Słodkie i rumiane, pachnące wiosną i słońcem – kto nie chciałby uprawiać truskawek we własnym ogródku? Dnia 12 czerwca Stokrotki udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie w plastikowej skrzyni posadziły małe sadzonki  tych owoców. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane  - niektóre umieszczały sadzonki w ziemi, inne podlewały.  Poznały także najważniejsze zasady pielęgnacji truskawkowych krzaczków. Teraz będziemy obserwować wzrost naszych sadzonek, a w przyszłym roku możliwe, że pojawią się już pierwsze owoce!!!
1686677589499 COLLAGE

Występ podczas Pikniku Rodzinnego w Libertowie
IMG 20230605 WA0000 COLLAGE

 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka, to dzień pełen niespodzianek, radości, uśmiechów i wielu niezapomnianych wrażeń. Tak właśnie było w tym Dniu w Grupie Stokrotek. Pierwsza część zabaw odbyła się w sali - były zabawy ze śpiewem i tor przeszkód, z wykorzystaniem różnych  przyborów. Druga część miała miejsce w ogrodzie przedszkolnym - były skoki w workach oraz przeciąganie liny. Dużą frajdę sprawiły również dzieciom lody wodne o smaku arbuza. Uśmiech na twarzach dzieci świadczy o tym, że ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych!
1685652343229

 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W związku z obchodzonym w miesiącu maju Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, Stokrotki uczestniczyły w różnych zabawach przybliżających im zawód bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki. Poznały wiersz ,,Moje książki", omawiały  karty obrazkowe przedstawiające poszczególne etapy powstawania książki, układały książki od najmniejszej do największej oraz od najgrubszej do najcieńszej wg podanego kodu. Odwiedziły również Bibliotekę przy Szkole Podstawowej w Libertowie, gdzie miały okazję porozmawiać z panią bibliotekarką oraz poznać zasady wypożyczania książek i korzystania z nich. Dzieci obejrzały również przygotowane przez panią przedstawienie z wykorzystaniem   teatrzyku kamishibai, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawie ruchowej. Przedszkolaki podziękowały pani bibliotekarce za wizytę i ciekawe zajęcia, recytując poznany wcześniej wiersz.  Było to kolejne fascynujące przeżycie.
IMG 20230512 094900 COLLAGE

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego
20230427 230555 COLLAGE

 

Pod lupą - zabawy przyrodnicze

W poniedziałek, przed południem, udaliśmy się do naszego przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu „skarbów przyrody". Oglądaliśmy przez szkła powiększające kwiaty, trawę, listki, korę, gałązki, a nawet owady. Lenka znalazła czterolistną koniczynę. Zabawy badawcze z lupą dostarczyły Stokrotkom wiedzy oraz doświadczeń związanych z odkrywaniem przyrody.
20230424 180208 COLLAGE

 

Przygotowania Stokrotek do Świat Wielkanocnych

Już od początku kwietnia Grupa Stokrotki czyniła przygotowania do  zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, uczyły się piosenki ,,Koszyczek dobrych życzeń", tworzyły prace plastyczne. Uczestniczyły również w Spotkaniu Wielkanocnym, podczas którego obejrzały piękne przedstawienie w wykonaniu Grupy Sowy. Odwiedził nas też Zajączek, który zostawił dla każdego niespodziankę - pyszne słodkości.  Ten przedświąteczny czas upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, pełnej ciepła i wzruszeń.
1680780127466 COLLAGE

 

Powitanie wiosny
20230321 220810 COLLAGE

 

Zabawy z Robotem DOC
1679423261128 COLLAGE

 

Dzień Kobiet

Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami ...  - tak rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Kobiet w Grupie Stokrotki.  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy  składali życzenia dziewczynkom i paniom i wręczali wykonane przez siebie kwiaty. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez jedną z dziewczynek. Był to bardzo radosny i miły dzień.
IMG 20230309 091445

 

Pierwsza przygoda z robotem DOC

Przedszkolaki z Grupy Stokrotki uczestniczyły w zabawie interaktywnej z wykorzystaniem mówiącego robota DOC. Za pomocą strzałek kierunkowych znajdujących się na głowie robota dzieci programowały jego sposób poruszania się po macie. Była to świetna zabawa pomagająca rozwijać logiczne myślenie,  doskonaląca orientację w przestrzeni, ale też ucząca cierpliwości.
1677743683170 COLLAGE

Warsztaty dla dzieci ,,Czysty ząbek"

W dniu 22 lutego grupa Stokrotki wzięła udział w warsztatach dla dzieci ,,Czysty ząbek", prowadzonych przez zespół specjalistów z Centrum Stomatologii FULLDENT. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie produkty są zdrowe dla ich ząbków, a których powinny unikać. Miały okazję obejrzeć model zęba i dużej szczoteczki, a także innych akcesoriów dentystycznych. Na zakończenie zajęć Stokrotki obiecały, że będą dbać o czystość swoich ząbków, by mieć nie tylko piękny ale i zdrowy uśmiech.

1677171453382 COLLAGE

 

Wycieczka do sklepu

Dnia 20.02.2023r. Stokrotki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Dzieci miały okazję poznać jego wyposażenie, pracę ekspedientek oraz obserwować klientów robiących zakupy. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki i zamrażarki znajdujące się w sklepie. Dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych. Na zakończenie dokonaliśmy drobnych zakupów. Wizyta ta dostarczyła Stokrotkom wielu pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia, a także zainspirowała do zabawy tematycznej w ,,Sklep".

1676998584628 COLLAGE

 

Tłusty czwartek

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 16 lutego. Najważniejszym akcentem tego dnia są oczywiście pączki. Podczas zajęć dzieci poznały zwyczaje, jakimi od lat żegnamy karnawał, nauczyły się  wesołej piosenki ,,Taki duży, taki mały może pączki jeść" oraz dowiedziały się, że słowo ,,pączek" oznacza również nierozwiniętą roślinę. W celu poszukiwania pierwszych wiosennych pączków, Stokrotki wybrały się na spacer w pobliżu przedszkola. Szukanie pączków na drzewach lub w trawie sprawiło dzieciom dużo radości.  Oczywiście nie odbyło się też bez degustacji słodziutkich pączków w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy o znaczącym wymiarze edukacyjnym.

1676620174382 COLLAGE

 

Walentynki

14 lutego 2023 roku był dla Stokrotek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały pluszowego serca ukrytego w sali, bawiły się przy piosence ,,Mam serduszko", wykonywały zadania matematyczne z użyciem serduszek wyciętych z papieru, wyklejały na czerwono kontur serca. Dużym powodzeniem cieszyły się również  zabawy prowadzone w języku angielskim, w czasie których  dzieci utrwalały słówka związane z emocjami i uczuciami.  Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo radosnej atmosferze, pełnej miłych wrażeń i pozytywnych przeżyć.

1676398908123 COLLAGE

 

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia zaprosiliśmy do naszej grupy kochane babcie i dziadków, aby uczcić ich święto. Stokrotki zaśpiewały oraz zatańczyły dla ukochanych bliskich piosenki o charakterze rock and roll’owym. Następnie dzieci obdarowały babcie oraz dziadków, wykonanymi przez siebie słodkimi upominkami. Po występie, nasi goście zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

1674807494444 COLLAGE

 

Pieczemy pierniczki

Przed nami jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu – Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z grupy Stokrotek postanowiły przygotować swoim ukochanym babciom i dziadkom słodki upominek. Na kilka dni przed uroczystością, przyszła do nas Pani Gabrysia, mama Ani, która jest cukiernikiem i pomogła nam w zrobieniu pysznych pierników. Pani Gabrysia przyniosła już zrobione w domu ciasto, a zadaniem przedszkolaków była pomoc w jego rozwałkowaniu, a następnie wykrawaniu ciasteczek różnymi kształtami foremek. Wykonanie ciastek było świetną zabawą dla wszystkich dzieci. Następnie pierniki  upieczone zostały w przedszkolnej kuchni. Ale największą frajdę sprawiło dzieciom dekorowanie ciastek lukrem, w przepięknych pastelowych kolorach. Aż w końcu nastał ten najwspanialszy moment, czyli degustacja. Ale pycha! Mniam, mniam! Smak upieczonych ciasteczek przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że wszystkim babciom i dziadkom też będą smakować nasze pierniczki. Dzień babci i Dziadka w grupie Stokrotek będzie w tym roku wyjątkowy, dzięki naszej wspólnej pracy i doskonałej zabawie.
1674634913602 COLLAGE

 

Bal karnawałowy
IMG 20230120 110742 1 COLLAGE

 

Dzień Śniegu

Ponieważ na zewnątrz brakuje białego puchu, postanowiliśmy zimowymi zabawami przywołać tą piękną porę roku. Najpierw dzieci zastanawiały się, gdzie jest zima i co się z nią stało? Następnie wysłuchały wiersza A. Rymkiewicza ,,Czarujemy zimę", a potem segregowały i liczyły bałwanki oraz bawiły się  do zimowej muzyki z sylwetą śniegowej gwiazdki. Miejmy nadzieję, że jeszcze tej zimy przedszkolaki wezmą udział w białym szaleństwie – będą lepić bałwana, rzucać śnieżkami do celu, robić aniołka na śniegu. Zimo, zimo, przyjdź! 
1673893209387 COLLAGE

 

 Zajęcia z języka angielskiego - WINTER CLOTHES
IMG 20230112 093738 COLLAGE

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem

W tym roku uroczyste spotkanie ze Św. Mikołajem odbyło się w Szkole Podstawowej w Libertowie. Specjalne miejsce dla Ważnego Gościa zostało przygotowane w sali gimnastycznej. Piękna dekoracja, radosne Elfy, mnóstwo prezentów sprawiły, że na buźkach przedszkolaków pojawiły się wypieki. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi podarunkami. Stokrotki również przygotowały upominek dla Mikołaja - własnoręcznie wykonaną książeczkę ze swoimi rysunkami. Na koniec spotkania cała grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i jego Pomocnikami. Zadowolenie i uśmiech towarzyszył wszystkim przez cały dzień.

 IMG 20221206 093901

IMG 20221206 094115

 

Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie, na wystawę ,,Ziemia dawniej i dziś"
1666717618329 COLLAGE

 

Zabawa andrzejkowa:

29 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Stokrotki w  strojach wróżek, nietoperzy, czarodziejów, tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Dużo emocji wśród dzieci wzbudziły wróżby. Przedszkolaki poznawały swoją przyszłość, wróżąc sobie z kart przedstawiających różne zawody, kręcąc kręglem, który wskazywał gwiazdę z przepowiednią, bawiły się bucikiem. Wiele śmiechu i radości było przy wróżbie z ciasteczka. Andrzejkowe zabawy dostarczyły Stokrotkom dużo niezwykłych wrażeń i przeżyć. Wszyscy bawili się doskonale!

1669885729002 COLLAGE

1669885729009 COLLAGE

Dzień Chłopaka
IMG 20220930 092046 COLLAGE

Informacje kontaktowe

Przedszkole Samorządowe w Libertowie

ul. Św. Brata Alberta 3
30-444 Libertów

tel: 12 270 30 44
e-mail: pslibertow@mogilany.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 12 270 30 44

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony