Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata

12 października  grupa Sowy wybrała się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata.

Podczas dwu i półgodzinnego spaceru po obiekcie dzieci bardzo aktywnie zwiedziły sześć osad z różnych części świata. Zobaczyły papuaski dom na palach, mongolską jurtę, arktyczne igloo, indiańskie tipi, peruwiańską chatę oraz tradycyjną ghańską wioskę. Najdłużej zatrzymały się w ostatniej osadzie, gdzie wzięły udział w warsztatach ,,Dzień z życia w Afryce". Przedszkolaki przyporządkowywały zwierzęta do odpowiednich stref Afryki – sawanny, dżungli oraz Sahary, dowiedziały się jakie są codzienne obowiązki ich rówieśników mieszkających w Ghanie, grały na afrykańskich instrumentach. Na zakończenie odbyły się małe zawody sportowe. To była fantastyczna przygoda!!!

wycieczka sowy 4

wycieczka sowy 1